Modul digitálního voltmetru

PHOTO 2015 06 25 016464

Tento modul je původně určen do testovacího přípravku v sériové výrobě pro precizní měření napětí do 40V.

Modul digitálního voltmetru je založen na 24-Bit AD převodníku LTC2400 od firmy Linear Technology Corporation, dnes už Analog Devices. Na vývoji celé analogové části okolo převodníku včetně zesilovače, referenčního a napájecího zdroje se podíleli  vývojáři zabývající se výhradně analogovou technikou.

Modul je galvanicky oddělen od napájecího napětí 24V a od komunikačního rozhraní RS485. Referenční napětí je možné zvolit interní nebo externí. Pokud je zvoleno přepínačem interní, je vyvedeno i na konektor a může být použito pro referenční napětí dalších modulů. Na desce jsou osazeny dva BCD přepínače pro nastavení adresy v síti RS485. Komunikační protokol je MODBUS. Implementace protokolu je závislá na firmware a je možno ji zákaznicky modifikovat. Rozměry modulu jsou 38 x 108 mm a je možno jej vsadit do modulárního systému M 107 Support One firmy Italtronic.

Náhled výrobních dat (Gerber) plošného spoje z prohlížeče ZofzPCB:

Pcb3D-top

Schéma zapojení modulu:

W150416.01.sch


Dokumentace projektu:

Dokumentace obsahuje elektrické schéma zapojení, osazovací plán součástek, vyobrazení jednotlivých vrstev plošných spojů, seznam použitých součástek, realistické náhledy a 3D zobrazení osazené desky.

Důležité upozornění: Tento dokument je určen pouze pro vlastní osobní potřebu. Společnost WIDE SERVIS a provozovatel těchto stránek nenesou žádnou zodpovědnost za případné finanční ztráty, škody na majetku a zdraví vzniklé při použití tohoto dokumentu.


Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x