Hromadná změna textového řetězce v MySQL databázi

pomocí textového editoru…

Přiznám se, že tímto až tak moc nezabývám, ale při přechodu provozu těchto stránek na zabezpečený protokol HTTPS jsem musel provést úpravu záznamů v MySQL databázi redakčního systému. Našel jsem na webu mnoho návodů, třeba tento odkaz, ale pro tuto jednu situaci jsem se nechtěl zasvěcovat do PHP programování. Vím, že jde na to použít v redakčním systému plugin, ale to musí být systém funkční.

Používám phpMyAdmin pro import a export databází ve formátu SQL. Při exportu databáze a následným uložení sql souboru na disk jsem při jeho otevření zjistil, že se jedná o textový soubor. A selským rozumem mě napadlo použít nějaký pokročilý nativní editor textu a zkusit hromadné hledání a nahrazení textů. V mém případě Notepad++.

Otevřel jsem tedy sql soubor a pomocí funkce Najít->Nahradit (Ctrl+H) jsem nahradil původní textové řetězce, v mém případě  “http://www.wideservis.cz” na “https://www.wideservis.cz” a soubor jsem uložil. Potom jsem v phpMyAdminu z databáze odstranil všechny záznamy a naimportoval jsem upravený sql soubor.

Ono to funguje 🙂 , ale nevím, zda je tento postup úpně korektní. Obecně lze říci, že asi půjde takto upravit jakákoliv sql databáze. V případě redakčního systému, v mém případě WordPress, to lze použít i při změně doménového jména.

Takhle jsem relativně jednoduchým způsobem dosáhl toho, čeho jsem chtěl.

 

PhpMyAdmin-logo

 

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Zde je prostor pro Vaše komentáře a podněty.....x